Zwierzeta

Króliki

Wśród wielu zwierzątek futerkowych, żyjących w terrarium lub akwarium, takich jak chomiki, świnki morskie czy żółwie, jednymi z najładniejszych są króliki. Malutkie i drobniutkie, sprawiają wiele frajdy małym dzieciom, ale także i dorosłym. Można bez przeszkód wyjmować je z terrarium i kicać z nimi po podłodze, uważając oczywiście, by nie zrobiły sobie krzywdy. Chociaż króliki bez wątpienia są prześlicznymi zwierzątkami, trzeba pamiętać także o słabych stronach tego pomysłu.

Obrazek znaleziony na stronie Wikipedia.org
Obrazek znaleziony na stronie Wikipedia.org

Abstrahując już od faktu, że tak jak w przypadku innych zwierząt, hodowanych w terrarium, tak i króliki muszą mieć wystarczającą ilość miejsca, zadowalające zabawki, odpowiednie ogrzewanie i oświetlenie, to króliki po prostu krótko żyją – maksymalny wiek, jaki osiągają, to dziesięć lat. Jest o wyjątkowo bolesne, bo do takiego ślicznego zwierzęcia niestety łatwo się przywiązuje, tym trudniejsze więc jest rozstanie. Przed zdecydowaniem się na zakup czy adopcję królika warto więc się dwa razy zastanowić, by potem nie cierpieć zanadto.

One Comments

  • Reply

    Gosia

    Luty 11, 2017

    Jeżeli ktoś chce mieć w domu królika to proszę nie wkładajcie go w klatkę. Najlepiej czuje się w akwarium. Oczywiście jeżeli nie jest na wolności. Króliki są fajnymi gryzoniami. Warto zbudować im wybieg na zewnątrz.

Dodaj komentarz