Zwierzeta

Pomoc dla zwierząt

Zwierzęta domowe to nie tylko kaprys, chwilowa zachcianka, ale uzasadniona potrzeba. Udowodniono, że zwierzęta mają bardzo pozytywny wpływ na ludzi. Pies jest powszechnie uważany za najlepszego przyjaciela człowieka – nie bez powodu psy zostają przewodnikami osób niewidomych, żyją ze swoimi właścicielami aż do śmierci, jeśli czują, że ci potrzebują pomocy, są im wierni w każdej sytuacji i skoczyliby za nimi w ogień. Również koty, choć stereotyp głosi, że chodzą własnymi drogami i nikogo nie kochają, wbrew pozorom przywiązują się do ludzi i miejsc.

Obrazek znaleziony na stronie Wikipedia.org
Obrazek znaleziony na stronie Wikipedia.org

Co więcej, instynktownie wyczuwają czyjeś zmęczenie lub złe samopoczucie i starają się mu pomóc, uśmierzyć ból. Abstrahując od zwierząt domowych, w terapiach dla dzieci chorych (ale także dorosłych) wykorzystywane są konie. Fachowo pomoc chorym przy pomocy tych zwierząt określana jest mianem hipoterapii – jest to po prostu rehabilitacja psycho-ruchowa, wykorzystywana w przypadku dzieci upośledzonych, niedorozwiniętych lub po poważnych wypadkach..

One Comments

  • Reply

    Magdalena

    Luty 11, 2017

    W naszej miejscowości co roku jest organizowana pomoc dla zwierząt. Myślę, że największą głupotą jest kupowanie zwierzaka na prezent. Odnośnie artykułu. Zwierzęta są potrzebne człowiekowi. Docenić to może np: osoba, która codziennie ma przy sobie psa jako przewodnika.

Dodaj komentarz