Zwierzeta

Pożywienie zwierząt

Wielu ludzi, zwłaszcza tych, którzy zwierząt w domu nie mieli nigdy, zastanawiają się, czym karmić swoich pupilów. Często serca im miękną na widok miny kota, gdy robimy sobie kanapki z szynką, często rzucamy psy kawałeczek kiełbasy, by zobaczyć, jak śmiesznie łapie ją w locie. Postępując w ten sposób, krzywdzimy swoje zwierzęta. Chociaż brzmi to okrutnie, ale nie należy karmić ich niczym innym, niż karmą dla nich przeznaczoną, najlepiej taką, jaką poleci weterynarz lub inny specjalista w kwestii żywienia zwierząt.

Obrazek znaleziony na stronie YouTube.com
Obrazek znaleziony na stronie YouTube.com

Mitem jest, że koty powinny pić mleko – podaje je się jedynie małym kociakom, dopiero co po urodzeniu, gdy zostają wzięte od matki. Natomiast jak najbardziej powinno się pozwolić psom i kotom jeść trawę – w ten sposób regulują one swój organizm i oczyszczają go. Bo tak naprawdę to zwierzęta wiedzą najlepiej, co jest dla nich dobre – co prawda, może nas brzydzić, gdy nasz kot poluje na muchy czy myszy, ale tak zostały nauczone. Możemy próbować je wychować, jednak natury nie oszukamy.

One Comments

  • Reply

    Adwokat Katowice rozwod

    Luty 24, 2017

    Pies nie powinien jeść tego co człowiek. Dużo psów ma od takiego pożywienia np: zapalenie uszu. Szczególnie psy domowe są tak delikatne. Jeżeli jest tylko możliwość to należy karmić psy karmą dla zwierząt. Podobnie z innymi pupilami. Nawet żółwie lądowe nie powinny jeść sałaty, a ludzie popełniają ten błąd chociaż sprawa jest nagłośniona.

Dodaj komentarz