Zwierzeta

Ptaki

Ciekawym pomysłem na domowe zwierzątko jest ptak. Istnieje kilka gatunków, przystosowanych do życia w domu. Są to m.in. kanarek, papuga, gwarek. Mogą one dać nam wiele radości, umilić życie swoim śpiewem i zwyczajnie – ubarwić nasz dom. Jednak wymagają też troskliwej opieki. To nie takie łatwe, odpowiedzialnie zająć się ptakiem. Klatkę jego należy często i dokładnie czyścić, by nie zaraził się jakąś groźną chorobą.

zdjecie
Obrazek znaleziony na stronie Wikipedia.org

Trzeba także pamiętać, by ptaszek miał zawsze świeżą wodę w miseczce i odpowiednie dla siebie jedzenie, a także zabawki. Może także sprawić wiele kłopotu – zwłaszcza papuga czy gwarek bywają głośne i uciążliwe, co irytuje zwłaszcza nocą lub w chwilach, gdy chcemy odpocząć. Mogą również uciec, jeśli niedokładnie zamkniemy klatkę, a na zewnątrz – jeśli w klatce żyły od urodzenia – mogą sobie nie poradzić. Co więcej, ptaki żyją dość krótko – gwarek dożywa wieku pięciu, najwyżej dziesięciu lat. Mimo to warto sprawić sobie takiego przyjaciela i próbować cieszyć się nim jak najdłużej.

One Comments

  • Reply

    laryngolog-foniatra.pl

    Marzec 3, 2017

    Ptak nie jest ciekawym pomysłem na tzw. zwierzątko domowe. Przeważnie osoby trzymające ptaki w klatkach popełniają błąd związany z klatką. Ptaki nie powinny być w malutkich klatkach!

Dodaj komentarz